56 10 b kasa fiskalna

Wszyscy podatnicy świadczący usługi na sprawa osób fizycznych, nieprowadzących działalności gospodarczej, mają cel prowadzenia ewidencji z użyciem urządzeń fiskalnych, takich jak, kasa lub drukarka fiskalna.

Kasa fiskalna jest sprzętem, z lat powszechnie łączonym w składach, lecz i przez różnego typu usługodawców, rozpocząwszy od serwisów komputerowych, na lekarzach kończąc. Drukarka posnet jest znana u różnego typu przedsiębiorców. Korzystają z niej przede każdym wielkie sieci handlowe, wystawiające dziennie nawet kilka tysięcy paragonów. Zastanówmy się jednak, dlaczego kasa nie dodawałaby się do ostatniego, lecz i potrafi obsłużyć niezliczoną miara paragonów? Zgoda, ale kasa nie wydrukuje nam faktury VAT oraz w placówkach nieposiadających takiego sprzętu, wypisuje się je ręcznie, co nie jest pozytywne z punktu widzenia poprawy efektywności i obsługi. To zawiera, że jeszcze chętniej, nawet mniejsze firmy sięgają po tego standardu rozwiązania. Zakup drukarki nie jest dostępni, godzi się z potrzebą wyłożenia grubo ponad dwóch tysięcy jasnych i należy pamiętać, że urządzenie to, w przeciwieństwie do kasy, nigdy nie pracuje samo. Do jego obsługi potrzebny jest więc komputer urządzony w dobry program sprzedażowy, to jednocześnie są koszty, ale korzyści ogromne. Mamy wówczas możliwość śledzenia rozchodu sprzedawanych towarów teraz w momencie druku paragonu, i nie, jak w sukcesu kas fiskalnych, dopiero po odczycie sprzedaży przez program magazynowy. Wybierając drukarkę należy myśleć o tymże do jakiej bazy towarowej (ilość kodów PLU), nasze danie ma dawać i wybrać o około 20 procent większe, niż jest nam niezbędna w określonym sezonie, bo pojemności nie da się zwiększyć, a część naszego asortymentu może wzrosnąć. Drugi istotny element, na jaki pragniemy zwrócić uwagę, to dobowa ilość wystawianych paragonów.

Drukarki liczymy ze powodu od ilości kodów i drukowanych biletów na: - małe / przenośne- średnio 100- 150 biletów na dobę - sklepowe- oddane do szerokich placówek handlowych oraz będących bardzo rozbudowaną bazę towarów. Obecnie bierze się urządzenia mające jedynie jedną rolkę papieru na paragony dla użytkowników, bo kopia zalecana jest elektronicznie, na kartce SD.