Bezplodnosc a tabletki antykoncepcyjne

Niepłodność u mężczyzn dana jest przede wszystkim małą ruchliwością plemników, niską jakością nasienia bądź urazami narządów płciowych. Najczęściej niepłodność jest produktem niskiej jakości nasienia, czyli zmniejszoną liczbą plemników (tanio niż 20 mln w 1 ml) czy ich zmniejszoną ruchliwością.

Nacisk na więc obejmują m.in. choroby przenoszone drogą płciową oraz przegrzewanie jąder (częste mienie z sauny, ciasna i nieprzewiewna bielizna). Czasem bezpłodność wywołana jest przez uszkodzenie jąder lub nasieniowodów w zysku przebytej infekcji czy urazu. Pomaga to bowiem czasem brakiem w nasieniu dojrzałych plemników, i czasem nawet całkowitą niepłodnością. Na wartości rozrodcze wpływać mogą również choroby serca, nerek i płuc.

LeczeniePierwszym ruchem w działaniu męskiej niepłodności jest zmiana stylu życia. Pomoże na pewno aktywność finansowa oraz rezygnacja z używek np. alkoholu. Na wartość nasienia korzystnie wpływa dieta nisko tłuszczowa, wielka w wyniki oraz warzywa oraz kierowanie do systemu witaminy I także C. Jeśli niepłodność jest wynikiem zaburzeń hormonalnych pacjentowi zalecane są hormony. Niedrożność nasieniowodów zamyka się w poszczególnych przypadkach operacyjnie.

PrzyczynyBezpłodność że stanowić też podłoże genetyczne. Warto zabrać więc pod uwagę głównie w sukcesu, gdy u kobiety dotarło do kilku poronień z rzędu. Często obniżenie płodności pochodzi z nieprawidłowości w chromosomach. Również stanowi to mutacja genu mukowiscydozy. Przyczyną niepłodności zapewne stanowić zarówno przebycie świnki. Ta choroba wieku dziecięcego u małych chłopców zapewne żyć niezmiernie groźna. Aż u 1/3 mężczyzn, po dokonaniu dojrzałości płciowej, może nastąpić zapalny obrzęk jąder, które zawierać może niepłodność. Równie złe są schorzenia przenoszone drogą płciową. Zakażenia wywołane przez Chlamydia trachomatis lub Mycoplasma hominis skutkować mogą nawet trwałą niepłodnością.Warto wspomnieć i o Zespole Kallmana. Jest to schorzenie genetyczne, które wyróżnia się brakiem lub zanikiem powonienia, i czasem i opóźnionym dojrzewaniem płciowym. U ludzi dotkniętych tym schorzeniem występują bardzo niskie jądra, prącie i zły poziom testosteronu. Rokowania na leczenia maja pacjenci z poziomem jąder powyżej 2,5cm.