Planuje ciaze jak sie przygotowac

W punkcie, kiedy staramy się z własnym partnerem o dziecko, każdy dzień jest nudnym liczeniem na dobrą nowinę. Najchętniej od razu po stosunku pobiegłybyśmy do apteki po test ciążowy i skończyły go, by jak już powiadomić rodzinę oraz partnerów o rychłym zwiększeniu się rodziny. A często daje się, że obok dobrze zaplanowanych starań, test ciążowy wykazał, iż nie jesteśmy w ciąży. Nie zginajmy się, domowy test ciążowy mógł się pomylić.

Przede wszystkim, należy zrozumieć, na jakieś zasadzie działają testy ciążowe proste w aptece. Ich funkcjonowanie jest bowiem niezwykle naturalne. Liczy na znalezieniu hormony HCG (produkowanego w wypadku spotkania w ciążę) w moczu. Testy ciążowe są niezwykle swoje w kadrze a zarazem bardzo przyjemne, dlatego należy je stosować zgodnie w zaleceniami na danej ulotce.

Oczywiście, powszechnie znane testy ciążowe nie są nieomylne. Ich niewiarygodność może wychodzić z niewielu czynników:

przeterminowanie – tak toż jak każdych nowych materiałów spożywczych, farmakologicznych czy dermatologicznych, testów ciążowych więcej nie należy używać po upływie czasu ważności. To bowiem jego prace potrafią być zaburzone, a sukces będzie niewiarygodny, zażywanie dodatkowych leków, wiek kobiety – pomysł na wynik testu ciążowego nie ale jego prawidłowe zrobienie oraz odczekany okres z czasu ewentualnego zapłodnienia. Konieczne są również choroby kobiety, podejmowane przez nią środki i wiek. Tak więc, kobiety z chorobą nerek, przekwitające i stosujące leki antydepresyjne dla lepszego rozeznania w pozycji powinny raczej zgłosić się do specjalisty, ponieważ w ich przypadku test może wykazywać ciążę, do jakiej właśnie tak nie doszło, mikroporonienie – czasem sprowadza się, że test ciążowy wykrył ciążę, tylko kilka dni później, po ponownym jego dokonaniu, wyszedł ujemny. Że zatem oznaczać, że dobiegło do zapłodnienia, jednak zarodek nie zagnieździł się w macicy. W takim wypadku koniecznie zgłoś się do specjalisty, ponieważ że jesteś w ciąży pozamacicznej, pośpiech – to najpopularniejsza przyczyna braków w testach ciążowych. Chociaż producenci zarzekają się, że dzięki ich pomiarom będzie można wykryć ciążę już w 6. dniu po zapłodnieniu, należy uświadomić sobie pewien ważny element: HCG jest najwcześniej wykrywalne w krwi, dopiero później w moczu. Dlatego, dla pewności, lepiej zaczekać dodatkowy tydzień, by mieć większą swobodę.

Obecnie testy ciążowe są tak skonstruowane, że znajdują w 99,9% przypadkach ciążę. Jednak należy wspominać o tym, że w żadnym wypadku nie są nieomylne także dla większej swobód należy udać się do lekarza i wykonać dodatkowe badania. Zawsze w razie pomyłek, najczęściej zdarza się, iż test wykrył ciążę jakiej nie ma, nie natomiast na odwrót. Dlatego kobiety, jakie nie chcą popaść w ciążę, mogą poczuć się uspokojone negatywnym wynikiem testu.