Pojemniki prozniowe vacuumsaver flavia 10szt

Choć pakowanie próżniowe najczęściej kojarzone jest ze sklepami wielkopowierzchniowymi, firmami cateringowymi i restauracjami, to jeszcze częściej też klienci indywidualni poszukują urządzeń, które uznają im przedłużyć trwałość przechowywanej żywności. Specjalne woreczki, próżniowe pojemniki i akcesoria do pakowania zaliczane są jeszcze do ich potrzeb, pozwalając na opakowanie odpowiednio mniejszych ilości żywności.

Domowe narzędzie do pakowania próżniowego żywności może używać specjalne woreczki do próżniowego przechowywania albo i wykorzystuje pojemniki próżniowe zrobione z plastiku. W przypadku pojemników najczęściej brane są specjalne pompki ręczne, które kupią na odessanie zbędnego powietrza z zasobnika i dostarczają jego hermetyczne zamknięcie. Odpowiedni sposób działania można zastosować do zamykania butelek specjalnymi próżniowymi korkami. Tworzą one najczęściej uniwersalny rozmiar, więc można je wykorzystywać także do zamykania butelek z winem, jak również do butelek z oliwą czy octem balsamicznym. Próżniowe zamknięcie butelki przedłuża trwałość zawartości - po zakończeniu próżniowym wino prawdopodobnie stanowić chronione nawet przez ponad 20 dni. Dla porównania wino w butelce otwartej można przechowywać co wysoko przez 2-3 dni.

Do prywatnego użytku mogą być zarówno dostosowane urządzenia typu multivac, pozwalające na przechowywanie żywności w określonych woreczkach. Przechowywanie żywności w woreczkach wydłuża jej trwanie przechowywania - w zależności od rodzaju wyrobu oraz z miejsca, gdzie będzie on noszony (temperatura pokojowa, lodówka czy zamrażarka), czas przechowywania ciągnie się nawet czterokrotnie. W próżniowo zamykanych woreczkach można przechowywać produkty sypkie, jak kawa bądź herbata, żywność przetworzoną, ale jednocześnie warzywa, wędliny czy mięso. Zapakowane próżniowo mięso może stanowić zapisywane w zamrażarce w odpowiednio niskiej temperaturze nawet przez 26 miesięcy. Dodatkowym atutem pakowania próżniowego z użyciem woreczków jest fakt, iż nie posiadają one zbyt długiej przestrzeni.