Sztuczne zaplodnienie u psow

Chęć założenia rodziny często wiąże się nie jedynie z podjęciem decyzji o małżeństwie, a a z myślą posiadania dzieci, czyli powiększenia rodziny. Niestety, w moc przykładach z rozmaitych przyczyn składa się to złe i należy podjąć leczenie lub zdecydować się na sztuczne zapłodnienie.

Przyczyn podejmowania przez pary metody in vitro jest naprawdę wiele. Że wówczas istnieć np. niedrożność jajowodów, kłopoty z wywołaniem owulacji u osoby albo dość proste parametry męskiego nasienia. Czasem i, mimo wielu badań, oddaje się, że lekarze nie są w kształcie określić przyczyny niepłodności oraz tymże jedynym wdrożyć odpowiednich metod jej leczenia. Kiedy różne formy zapłodnienia zawiodą, pary decydują się zwłaszcza na pokrycie sztuczne, czy takie, które działa się poza układem rodnym kobiety. Polega ono na połączeniu, w warunkach laboratoryjnych, plemnika oraz komórki jajowej. Spośród ostatniego modelu rozwiązania często to mają pary heteroseksualne, którym, mimo wielu starań, nie udało się doprowadzić do własnego zapłodnienia. Technologia ta robi nadal wiele kontrowersji, a dla wielu par muszących mieć potomstwo jest indywidualnym rozwiązaniem.

Warto także wspomnieć, że określając się na taką formę należy ustalić czy będziemy posiadać z nasienia swojego przyjaciela czy nasienia dawcy. Często stan zdrowia partnera wybiera tę doskonałą możliwość. Pierwsza wizyta u lekarze związana jest ze konkretną ankietą medyczną, na jej dbania odpowiadają oboje partnerzy. Jeżeli leczenie odbywało się wcześniej, należy też przynieść ze sobą wszą dokumentację medyczną. Lekarz zazwyczaj bada kobietę dzięki USG, a także zarządza jej szereg nowych badań. I klient musi zawierać zbadane nasienie, gra tym korzysta skierowanie do różnego specjalisty np. urologa. Kolejna wizyta przynosi ocenę wyników ostatnich badań oraz wybór konkretnej metody zapłodnienia. Często okazują się potrzebne też inne dodatkowe badania, jak np. wirusologiczne, którym poddani zostają oboje partnerzy. Następnie przechodzi się przygotowanie do zapłodnienia, czyli stymulacja hormonalna kobiety. Następny krok to otrzymanie zarówno nasienia mężczyzny, kiedy również cel jajowych kobiety. W laboratorium specjaliści dokonują połączenia komórek z plemnikami. Dzięki temu występują zarodki, które później za pomocą odpowiedniego cewnika dokonuje się do ciała kobiety. Po jakiś dwóch tygodniach należy zgłosić się na badanie.